Επιστημονικό Προσωπικό

Εικόνα επαφής

Ενδοκρινολόγος

Υπεύθυνος Εξωτερικού Ιατρείου Οστεοπόρωσης

Απόφοιτος της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (1993-99), εκπλήρωσε την υποχρεωτική υπηρεσία υπαίθρου (αγροτικό) στη Σάμο (1999 -2001) και τη στρατιωτική του θητεία. Εκπαιδεύτηκε στην Παθολογία στην Α' Παθολογική Κλινική του Κωνσταντοπούλειου Γ. Ν. Νέας Ιωνίας "Η Αγία Όλγα"  (2001-03) και εργάστηκε ως Ιατρικός Σύμβουλος στην Atos Origin, στο Λονδίνο (2004-05). Έλαβε την ειδικότητα της Ενδοκρινολογίας από το Τμήμα Ενδοκρινολογίας, Διαβήτη και Μεταβολισμού του Γ. Ν. Α. "Ο Ευαγγελισμός" (2006-10), ενώ παράλληλα παρακολούθησε το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών του Τμήματος Στατιστικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, όπου εκπόνησε διπλωματική εργασία με τίτλο: "Η Ανάλυση Επιβίωσης στις Κλινικές Μελέτες" (2007-2010). Διετέλεσε μέλος του διδακτικού προσωπικού του Ινστιτούτου Διαρκούς Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Ενηλίκων (Ι.Δ.Ε.Κ.Ε.) του Υπουργείου Παιδείας και εργάστηκε ως Ιατρικός Σύμβουλος στη φαρμακευτική εταιρεία AstraZeneca, στο Μαρούσι (2010-11). Είναι μέλος της Ελληνικής Διαβητολογικής Εταιρείας και έχει συμμετάσχει σε διεθνή και εγχώρια επιστημονικά συνέδρια. Τον Φεβρουάριο του 2011, εντάχθηκε στην επιστημονική ομάδα του Εργαστηρίου Έρευνας Παθήσεων Μυοσκελετικού Συστήματος της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών και συμμετέχει στις ερευνητικές, εκπαιδευτικές, αλλά και κλινικές δραστηριότητές του υποστηρίζοντας τη λειτουργία του τακτικού εξωτερικού Ιατρείου Οστεοπόρωσης και Μεταβολικών Νοσημάτων των Οστών του Γ.Ν.Α. Κ.Α.Τ.

Επιστημονικός Συνεργάτης